دریافت فایل با موضوع-تحقیق در مورد کنتاکتورها -

در این پست قصد معرفی فایل .تحقیق در مورد کنتاکتورها . را داریم با ما همراه باشید./تحقیق در مورد کنتاکتورها ,کنتاکتورها,دانلود تحقیق در مورد کنتاکتورها ,کنتاکتورها/تحقیق در مورد کنتاکتورها /1600978/qrw

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

قسمتی از متن .doc :

کنتاکتورها

کنتاکتورها کلیدهای الکترو مغناطیسی می باشند که مهمترین جزء مدارهای فرمان الکتریکی را تشکیل میدهد.

موارد استفاده کنتاکتورها امروزه در ماشینهای صنعتی بسیار زیاد بوده و برای راه اندازی و کنترل اکثر ماشینها از کنتاکتور استفاده میشود .

مزایای استفاده کنتاکتورها در ازای کلیدها را میتوان بشرح زیر بیان نمود:

۱.کنترل و فرمان از راه دور توسط کنتاکتور اقتصادی تر وایمنی تر است.

۲.از خطرات ناشی از راه افتادن دوباره ماشینهایی که در اثر قطع ناگهانی برق شبکه از کار افتاده است جلو گیری میکند .

۳.توسط کنتاکتور امکان قطع و وصل مصرف کننده از چندین محل عملی میباشد.

۴.امکان مدار فرمان اتوماتیک مقدور است .

۵.با طراحی مناسب میتوان سرعت قطع ووصل مدار رابالابرد .

۶.حفاظت دستگاه ها مناسب تر و مطمئن تر است .

ساختمان کنتاکتورها:

کنتاکتور تشکیل شده است از یک مغناطیس الکتریکی که یک قسمت آن متحرک بوده و توسط فنری از قسمت ثابت نگه داشته میشود و یک سری کنتاکت عایق شده را از یکدیگر به آن متصل می باشند و با آن حرکت میکنند.

در قسمت ثابت این مغناطیس الکتریکی فیزیک یک سری کنتاکت دیگر نیز محکم شده است . هنگامی که از سیم پیچ مغناطیسی جریان معینی عبور میکند . کنتاکتهای متحرک توسط نیروی مغناطیسی به کنتاکتهای ثابت فشرده می شوند و در همان حال یک یا چند فنر فشرده شده ویا کشیده می شوند . اما زمانی که ولتاژ قطع شده و یا از حد معینی کمتر شود . نیروی فنرها باعث میشود که این کنتاکتها بطور اتوماتیک از هم جدا شوند.

کنتاکتورهای استاندارد شده دارای سه کنتاکت اصلی برای مدار تغذیه مصرف کننده (اصلی) و چند کنتاکت فرعی برای مدار فرمان است .

قسمتهای مختلف کنتاکتور عبارتند از:

۱- حامل کنتاکتهای ثابت( باید دارای درجه عایقی مناسبی باشد )

۲- ترمینال

۳- صفحه فلزی انتهایی برای نصب قسمتهای ثابت روی آن

۴- کنتاکتهای ثابت و متحرک ( این کنتاکتها باید در یک خط قرار گرفته و از پوشش اکسید نقره بمنظور بالا بردن ضریب اطمینان در مقابل کار زیاد در روی آنها استفاده شود )

۵- بوبین کنتاکتور (در کنتاکتور این بوبین طوری طراحی شده است که در مقابل عوامل جوی و نیروهای مکانیکی مقاوم باشد )

۶- ترمینالهای ورودی و خروجی

۷- سیستم هسته آهنی ثابت و متحرک

۸- قسمت کنترل جرقه

۹- حامل کنتاکتهای متحرک ( این قسمت باید دارای درجه عایقی مناسبی باشد )

تصاویری از چند نوع کنتاکتور:مطالب دیگر:
پاورپوینت نظریه شخصیت رابرت کلونینگرمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته گردشگریمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته هوانوردیپاورپوینت زمان بندی سرعت (ویژه ارائه کلاسی درس علم تمرین)پاورپوینت آناتومی دستگاه عضلانیمجموعه قالب پاورپوینت آماده برای رشته های دامپروری و دامپزشکیمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته دندانپزشکیمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته برقمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته کشاورزیمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته پزشکیمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته شیمی و داروسازیتحقیق کاربرد آنزیم ها در صنایع غذاییمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته علوم آزمایشگاهیمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته پرستاریپاورپوینت نظریه واکنش های هیجانی ماوررتحقیق انواع سقف های بتنیپاورپوینت دوپینگ ورزشیتحقیق سیستم موقعیت یاب جهانی و کاربرد آن در مریخمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته مدیریتمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته علوم تغذیهتحقیق زندگی نامه مولاناپاورپوینت كاربرد اهرم ها در بدنپاورپوینت ماشین آلات مورد استفاده در پروژه های عمرانیمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته مکانیکمجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته حقوق